Yükleniyor..
Karşınızda

SDÜ Rock.

DAHA FAZLA
Ve sahnede

SDÜ Rock.

DAHA FAZLA

Hakkımızda.

biz kimiz?

SDÜ Rock Topluluğu Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren resmi bir öğrenci kulübüdür.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin değerli ve popüler öğrenci kulüplerinden biri olan Rock Topluluğu, üniversitemizin rock müziğe gönül vermiş öğrencileri tarafından 2008 yılının Aralık ayında kuruldu. Üniversitede amacı doğrultusunda bir ilk olan Rock Topluluğu hız kaybetmeden birbirinden güzel etkinlikler ile yoluna devam etmektedir.

YÖNETİM EKİBİ..

Motivasyonumuz

Çeşitli etkinliklerle üniversitemizin müzikal ve sosyal kariyerini yükseltmeyi hedefleriz ve üniversitemizde genel olarak rock müzik ve rock müziğin toplumumuzdaki etkisini gözler önüne sermeye çalışırız.

Misyonumuz

Sahip olmak istediklerimiz arasında Rock Topluluğu’nun şu an ki saygın ve sağlam duruşunun korunmak istenmesi vardır zira öğrenciler mezun olur fakat bu öğrenci kulübü uzun yıllar hedeflerini gerçekleştirmelidir.

Nasıl çalışırız?

Beyin takımı ile insancıl duyguları aktarabilmek için gereken gaddar melodilerin nasıl, nerede ve ne zaman olacağı ile ilgili düzenli toplantılar yaparak her şeyi en ince ayrıntısına kadar tasarlarız.

Faaliyetler.

neler yapıyoruz?

Toplantılar

Olağan toplantılarından bağımsız olarak, belirli aralıklarla yeni üyelere ve mevcut üyelere yönelik tanışma ve kaynaşma toplantıları düzenleriz. Bu toplantılarda üyelerin yönetim ile olan bağını kuvvetlendirmeyi ve uzun yıllar sürecek arkadaşlıklar kurulmasını hedefleriz.

Konserler

Rock müziğin belirli bir türüne veya birden fazla alt türüne yönelik konser veya festival organizasyonları düzenleriz. Ayrıca okulumuz bünyesinde amatör ya da profesyonel olarak müzik icra eden grupları tanıtır, destekler ve teşviki adına benzer etkinlikler düzenleriz.

Söyleşiler

Rock müzik kültürünün dünyadaki ve ülkemizdeki toplumsal - sosyokültürel etkilerini, tarihi gelişimini ve günümüz dünyasındaki yerini bu konuda tecrübeli kişilerin katılımıyla irdeleyen, tartışan ve ortaya alternatif bir bakış açısı koymaya çalışan faaliyetler yürütürüz.

Gösterimler

Rock müziği ve kültürünü en iyi şekilde temsil eden filmler, belgeseller, vb. materyallerin projeksiyon ile gösterimlerini üniversite içinde planlarız. Ayrıca amatör olarak topluluk üyeleri tarafından yapılan montaj ve kısa film gibi çalışmaları destekler ve gösterimlerini yaparız.

Eğitimler

Rock müzikte kullanılan ana enstrümanların öğrenilmesinde uzman kişilerce yardımcı oluruz, karşılıklı bilgi alış-verişi ve ücretsiz kurslar ile üyelerin topluluk içerisindeki sosyal ortamının iyileşmesine ve kişisel gelişimine katkıda bulunmasını sağlarız.

Yayınlar

Gerek rock müziğin gerekse mevcut sosyal ve kültürel durumun değerlendirmesinin yapılmasına yardımcı olacak aydınlatıcı deneme yazıları ve makalelerin de yer alacağı ve tüm üyelerin katılımıyla günden güne gelişecek bir fanzin yayınlanır.

İmza Günleri

Rock müziği ve kültürünü dünyada layıkıyla temsil etme başarısını göstermiş / gösteren kişilerin imza günü için daveti ve bu sayede her zaman görme şansı bulunamayan bu kişilerle karşılıklı sohbet etme ve fikir alışverişi yapma olanağı sunacak imza günleri düzenleriz.

Geziler

Ülkemizde festivallere, konserlere veya sempozyum, panel, söyleşi gibi etkinliklere toplu katılımların düzenlenmesi ve değişik yöreler / şehirler görme olanağı bulamayan topluluk üyelerinin bu birliktelikten faydalanması amacını güden tatil vb. gezi organizasyonları yaparız.

Sportif Faaliyetler

Üyeler arasındaki sosyal bağların artırılması adına halı saha maçlarından dağ yürüyüşlerine kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik arz eden sportif etkinlikler düzenleriz, üyelerden oluşacak spor takımlarıyla organizasyonlarda ve yarışmalarda topluluk adına yer alırız.

Yarışmalar

Üyelerin, sosyal hayatta da gereklilik arz eden bir konu olan kendine güven hususunda daha etkin olmasını amaçlayan, kişisel veya grup halinde katılımlarla gerçekleştirilecek hırs seviyesinde bir rekabetten uzak bilgi ve müzikal yetenek yarışmaları düzenleriz.

Atölyeler

Müzisyenler, prodüktörler, menajerler, tonmaysterler, djler ve rock müzikte kullanılan enstrümanların yapım ustaları gibi rock müzik ve kültürü alanında yetkin kişilerle üyelerin bilgi ve ilgilerinin arttırılması adına workshop çalışmaları düzenleriz.

Sempozyumlar

Rock müzik kültürünün dünyadaki ve ülkemizdeki toplumsal - sosyokültürel etkilerini, tarihi gelişimini ve günümüz dünyasındaki yerini bu konuda tecrübeli kişilerin katılımıyla irdeleyen, tartışan ve ortaya alternatif bir bakış açısı koymaya çalışan faaliyetler yürütürüz.

0

YILDIR
ÇALIŞIYOR.

0

KİŞİ YÖNETİME
KATILDI.

0

ETKİNLİK
DÜZENLENDİ.

0

KİŞİ
ÜYE OLDU.

Başkanlar.

ne biçim insanlar?

Bazen insancıl duyguları aktarabilmek,
gaddar melodileri gerektirebilir.


Sadece bunun için bile.
ÜYE OL

Bize ulaş.

ya da biz sana?

Süleyman Demirel Üniversitesi
Doğu Yerleşkesi, 19 Mayıs Amfisi
Kulüpler Sokağı, No: 22-23
32260, Çünür | ISPARTA

Adres